Pirackie pliki za ponad 150 tysięcy w dwóch firmach

Policjanci z Lubartowa i Lublina ujawnili i zabezpieczyli komputery i dyski w dwóch firmach. Tylko w jednej z nich znajdowało się nielegalne oprogramowanie o szacowanej wartości 150 tysięcy złotych.
Nielegalne oprogramowanie w dwóch firmach w lubelskim

Nielegalne oprogramowanie w dwóch firmach w lubelskim

Funkcjonariusze z Lubartowa zabezpieczyli 4 dyski oraz komputer przenośny, na których zainstalowane były pirackie kopie programów za ok. 150 tysięcy złotych. W Lublinie z kolei ujawniono 3 komputery, na których dyskach znaleziono nielegalne oprogramowanie – pakiety biurowe, graficzne, itp. Dodatkowe 10 dysków zabezpieczone zostały w prywatnych mieszkaniach zatrzymanych.

Łącznie zabezpieczono 14 dysków oraz cztery komputery. Sąd, na podstawie dowodów zabezpieczonych przez funkcjonariuszy, stwierdzi, jaką odpowiedzialność za zaistniałą sytuację ponoszą zatrzymani. Za uzyskanie cudzego programu komputerowego w celu osiągnięcia korzysci majątkowej grozi odpowiedzialność do 5 lat pozbawienia wolności.

0
Źródło: Sztab Antypiracki
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.