PlayStation 3 znowu zgodne z PS2?

Według niepotwierdzonych informacji, jeszcze w tym roku pojawi się nowa wersja konsoli PlayStation 3. Oznaczona jako CECH-3000 ma być lżejsza, wydajniejsza, cieńsza i posiadać 320-gigabajtowy dysk twardy. I... być zgodna z PlayStation 2.
Sony PlayStation 3 CECH-3000

Sony PlayStation 3 CECH-3000

Jak mówi plotka, PlayStation 3 znów będzie kompatybilne ze swoim starszym bratem. Przynajmniej owa nowa odmiana konsoli. Obecna generacja konsol PS3, znana jako Slim, oznaczana jest jako CECH-2000. Specyfikacja CECH-3000 ma pozostać praktycznie niezmieniona, więc niewykluczone, że owa wsteczna kompatybilność będzie tym „czymś”, co wymusi tak dużą zmianę numeracji. Nie wiadomo też, czy owa kompatybilność będzie realizowana software’owo, czy też za pomocą dodatkowego układu.

Konsola CECH-3000 ma mieć trzy porty HDMI. Do czego? Nie wiadomo, ale nie dodaje to wiarygodności owej plotce. Samo Sony również twierdzi, że ta konsola raczej nie będzie kompatybilna z PlayStation 2 a internetowa plotka powstała w wyniku błędnego tłumaczenia z japońskiej wersji językowej witryny Sony Japan. Nadzieja umiera ostatnia.

2
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.