Przestępcy internetowi ukradli 2,7 miliona dolarów

Atak na Citigroup się powiódł. Cyberwłamywacze ukradli 2,7 miliona dolarów z 3 400 kart kredytowych klientów należących do banków tej grupy.
Amerykańska Citigroup ma nie lada zmartwienie

Amerykańska Citigroup ma nie lada zmartwienie

Cyberwłamywacze ukradli dane 360 069 kart kredytowych. Wykorzystali 2,7 miliona dolarów z 3 400 kart. Banki Citigroup udostępniły na terenie Stanów Zjednoczonych klientom, jak dotąd, 23,5 miliona kart kredytowych.

Opisywany atak nie odbył się jednak w ciągu ostatnich paru dni, a w maju. Bank złożył o nim doniesienie w czerwcu, informując, że dane takie, jak numery ubezpieczeń, daty urodzeń, daty ważności kart i ich kody zabezpieczające nie dostały się w ręce włamywaczy. Atakujący, zdaniem banku, uzyskali „jedynie” numery kont, nazwiska i adresy e-mail.

Bank zapowiada, że wszyscy klienci, którzy na skutek ataku ponieśli straty finansowe, odzyskają swoje środki finansowe. Wszyscy otrzymają nowe karty kredytowe.

1
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.