Radeon HD serii 7000 coraz bliżej premiery

Na konferencji AMD Fusion Development Summit producent potwierdził informacje o nowej generacji procesorów graficznych (GPU), które zadebiutują jeszcze w tym roku.

„W przeciągu najbliższych dni usłyszycie o nowej, ekscytującej architekturze graficznej, która pojawi się jeszcze w tym roku i będzie używana w przyszłych generacjach układów APU” powiedział Rick Bergman, jeden z czołowych ludzi w AMD. O czym mowa? O następcy Radeonów HD serii 6000, czyli Southern Island.

Podczas wystąpienia producent podsumował ewolucję układów GPU przez ostatnie lata, włączając w to najnowsze architektury VLIW5 oraz VLIW4 oraz zestawy instrukcji. Jednak co ważniejsze przedstawion przegląd nowej generacji układów AMD, które wciąż są w fazie rozwoju.

Co wiadomo o Souther Island? Poza datą premiery wiemy, że będą produkowane w procesie technologicznym 28 nm przez TSMC. Prawdopodobna nazwa handlowa nowych kart graficznych to seria Radeon HD 7000. AMD jak widać tylko podgrzewa atmosferę, a na więcej konkretów każe jeszcze czekać.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.