Resident Evil na Nintendo 3DS wkurzył fanów

Długo oczekiwany Resident Evil: The Mercenaries 3D jest wreszcie dostępny dla posiadaczy Nintendo 3DS. Wszyscy cieszyli się na tę premierę, a teraz... ze wściekłością oddają gry w ramach reklamacji.
Resident Evil: The Mercenaries 3D

Resident Evil: The Mercenaries 3D

Skąd oburzenie graczy? Trzeba przyznać, jest ono całkiem uzasadnione. Twórcy gry, firma Capcom, stwierdzili, że gracze nie mogą mieć możliwości kasowania swojego zapisanego stanu gry. Umieszczany jest on więc w warstwie sprzętowej konsoli 3DS. Oznacza to więc, że grę za 40 dolarów można właściwie przejść tylko raz.

Resident Evil The Mercenaries 3D nie może być też pożyczone znajomej osobie, z uwagi na odblokowanie wszystkich treści w grze. Ciężko też ją przez to wymienić na inną grę lub sprzedać jako używaną.

Capcom wydało oświadczenie, w którym stwierdza, że „rynek wtórny nie wpłynął na decyzję o takim zaprojektowaniu gry”. Co więc wpłynęło?

1
Źródło: IGN
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.