Tablet z Indii za 35 dolarów już w sprzedaży! Za 49 dolarów…

Co prawda nie udało się utrzymać pierwotnej ceny, ale 49 dolarów za 7-calowy tablet z Androidem, 2 GB pamięci RAM i 32 GB miejsca na dane to i tak niezła okazja.
Tablet z Indii za 49 dolarów

Tablet z Indii za 49 dolarów

Indyjski tablet „Sakshat” początkowo miał kosztować 35 dolarów. Teraz trafia do sprzedaży, jednak w nieco wyższej cenie – 49 dolarów. Za tę kwotę użytkownik otrzymuje jednak 7-calowy ekran dotykowy, system operacyjny Google Android, 2 porty USB, dysk twardy o pojemności 32 GB (nie jest to SSD/flash), 2 GB pamięci RAM, kamerkę internetową oraz funkcje multimedialne. Tablet zaoferować może także dostęp do e-booków. Na rynek pod koniec czerwca trafić ma 10 tysięcy egzemplarzy nowego tabletu, a pierwszym odbiorcą będzie

IIT-Rajasthan, Indyjski Instytut Technologii.

W następnej fali, urządzenia mają już trafić w ręce studentów. Co ciekawe, zakup tabletów przez studentów w Indiach będzie refundowany przez tamtejszy rząd – do każdego państwo dopłaci 25 dolarów, czyli połowę ceny tabletu.

1
Źródło: Pluggd.in
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.