WebRTC w przeglądarce Chrome jako konkurencja dla Skype’a

Google potraktowało najwyraźniej przejęcie Skype'a przez Microsoft bardzo poważnie. Zamierza przenieść rozmowy głosowe i wideo w świat open source.
Komunikacja głosowa w przeglądarce Google'a

Komunikacja głosowa w przeglądarce Google’a

Google planuje ponoć zaprezentować otwarty protokół komunikacyjny WebRTC i zaimplementować go w przyszłych wersjach Chrome’a. Sam standard pochodzi od firmy Global IP Solutions, którą Google kupiło rok temu i której pracę otworzyło w maju bieżącego roku. WebRTC oczywiście będzie dostępny dla innych przeglądarek, niż Chrome, a także dla dowolnych innych aplikacji.

Nie wiemy czemu gigant nie jest zainteresowany promowaniem uznanego już standardu XMPP, z którego korzysta między innymi jego własny komunikator GTalk. Na pewno jednak otwarty, multiplatformowy produkt w formie aplikacji webowej od takiego giganta będzie silnym konkurentem dla Skype’a, którego Microsoft chce zintegrować ze swoimi wszystkimi produktami.

2
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.