Windows 8 z dużo lepszymi metodami wirtualizacji

W jednej z najnowszych kompilacji bardzo wczesnej wersji rozwojowej Windows 8, która wyciekła do Sieci, entuzjaści dłubania w kodzie znaleźli technikę Hyper-V 3.0 i obsługę nowego wirtualnego dysku twardego VHDX.
Windows 8 i Hyper-V 3.0

Windows 8 i Hyper-V 3.0

O VHDX i Hyper-V 3.0 w Windows 8 słyszeliśmy wiele legend i spekulacji. Jednak Microsoft skutecznie ukrywał tajemnice, a z uwagi na brak „wyciekniętych” 64-bitowych kompilacji wersji pre-alpha Windows 8 w żaden sposób nie można było tego zweryfikować. Teraz mamy kilka konkretów.

Nowy Windows poczynił gigantyczne postępy w wirtualizacji. Nowy format wirtualnego dysku twardego pozwala na tworzenie woluminów o pojemności nawet 16 terabajtów a sam Hyper-V obsługiwać ma więcej niż cztery rdzenie.

Dodatkowo, wprowadzono obsługę wirtualnej karty Fibre Channel, wprowadzono pule zasobów do pamięci masowej, zarządzanie zasobami NUMA (Memory per Node, Cores per Node, Nodes per Processor Socket), sieciowe przyspieszenie sprzętowe, zarządzanie przepustowością sieci, zabezpieczenia rutera i DHCP, port monitora, pule zasobów sieciowych i wiele innych.

1
Źródło: Windows-Now.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.