Wkrótce rusza śledztwo antymonopolowe przeciwko Google’owi

Rząd federalny uruchamia śledztwo antymonopolowe przeciwko firmie Google i jej oddziałowi zajmującym się Internetem. Federalna Komisja Handlu szykuje kilka wezwań sądowych. Czy Google nadużywa swojej pozycji na rynku internetowym?
Czyżby z pierwotnej filozofii firmy niewiele zostało?

Czyżby z pierwotnej filozofii firmy niewiele zostało?

Złożona z pięciu członków Federalna Komisja Handlu wyśle wezwania sądowe w przeciągu najbliższych dni do Google’a i firm, które miały z gigantem do czynienia. Śledztwo ma wyjaśnić, czy Google „w sposób nieczysty i niesprawiedliwy przekierowuje użytkowników do swojej sieci usług kosztem swoich konkurentów”. Zarówno Komisja jak i Google odmawiają komentarza.

Google jest świadome nadciągającego dochodzenia i ewentualnego procesu sądowego. Departament Sprawiedliwości już teraz bada mechanizmy reklamowe Google’a w związku z podejrzeniem o nadużycia. Gigant otwarcie przyznaje, że już teraz na ewentualne koszty związane ze śledztwem zarezerwowało pół miliarda dolarów na ewentualną ugodę, jeśli śledztwo wykaże, że gigant łamał prawo by ustanowić monopol rynkowy.

1
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.