Włamanie na witryny wojskowe, prywatne dane skradzione

Kilka witryn internetowych traktujących o wojsku, w tym Army Times, Defense Times czy Armed Forces Journal zostało zaatakowanych przez cyberprzestępców. Wszystkie one należały do wydawnictwa Gannett, które wydaje również USA Today.
'Information you can trust'
’Information you can trust'

Cyberatak na 12 witryn powiązanych z wojskiem miał miejsce 7 czerwca, ale dopiero teraz wydawnictwo zdecydowało się o nim poinformować. Włamywacze są w posiadaniu takich danych czytelników, jak nazwiska, adresy mailowe, loginy i hasła, kody pocztowe i miejsce zatrudnienia w wojsku. Kart kredytowych ponoć nie udało się ukraść. Nie wiadomo też ile osób jest poszkodowanych.

Gannett deklaruje, że zlecił śledztwo w tej sprawie, a także podjął kroki, by lepiej zabezpieczyć swoje witryny. Wydawnictwo ostrzega też przez mailami, które być może się pojawią i będą próbowały wyłudzić dalsze dane osobowe.

Źródło: Los Angeles Times
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.