Xbox 360 na rynku już sześć lat. Microsoft wróży drugie tyle.

Xbox 360 jest najdłużej na rynku ze wszystkich trzech konsol obecnej generacji. Po sześciu latach dominacji Microsoft oczekuje od swojego produktu... drugie tyle!
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox 360

Chris Lewis, wicedyrektor europejskiego działu Xboksa stwierdził, że Microsoft uważa, że Xbox 360 osiągnął dopiero połowę swojego cyklu życia na rynku. Głównym powodem takiej opinii jest premiera Kinekta, która odbyła się ostatnią jesienią i która „dodała branży dużo adrenaliny, przez co całe rodziny i młodsza publiczność przekonuje się do konsoli firmy Microsoft”.

Faktycznie, konsola cały czas się sprzedaje, a ilość sprzedanych egzemplarzy rośnie. Na całym świecie znalazła już 55 milionów nabywców. Wkrótce ma zostać udostępniona darmowa aktualizacja oprogramowania, która zmieni interfejs i zwiększy jego użyteczność z Kinektem oraz umożliwi oglądanie YouTube’a i telewizji.

Po Internecie krąży plotka, że Crytek pracuje już nad grą na nową konsolę Microsoftu, ale sam zainteresowany zaprzecza. Z kolei Avalanche Studio uważa, że nowa konsola pojawi się w 2014 roku.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.