Żegnamy MMO ze świata Gwiezdnych Wojen

Star Wars Galaxies, czyli filmowe MMO opracowane przez Sony i LucasArts, umrze 15 grudnia. Na tę datę wyznaczono procedurę wyłączenie ostatnich serwerów.

Gwiezdnowojenne MMO i powiązana z nim karcianka online przestają istnieć. Swoją decyzję Sony tłumaczy tym, że umowa z LucasArts wygasa za rok, a w tym momencie powstaje nowa gra MMO w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Mowa tu, oczywiście, o Star Wars: The Old Republic, które tworzy BioWare pod skrzydłami Electronic Arts i które ma mieć premierę jeszcze w tym roku.

Serwery nie zostaną wyłączone po cichu. Sony zapowiada, że Galaxies odejdzie uroczyście i że szykowane jest z tej okazji specjalne wydarzenie. Co ciekawe, ekipa obecnie nadzorująca grę nie straci pracy, a zostanie przeniesiona do „nowego projektu”. Star Wars: Clone Wars Adventures MMO nie zostanie wyłączone.

Star Wars: Galaxies, uruchomione w czerwcu 2003 roku nigdy nie odniosło spodziewanego sukcesu. Piękne i ukochane przez cały świat uniwersum nie wystarczyło, by zamaskować braki w samej grze, nawet mimo licznych zmian. Sony jednak niezmiennie opiekowało się grą przez kolejnych siedem lat.

2
Źródło: Sony
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.