15 miliardów pobranych aplikacji z App Store

Sklep z aplikacjami dla systemu iOS odnotował właśnie 15-miliardowe pobranie aplikacji od momentu otwarcia, czyli 18 lipca 2008 roku.
App Store wciąż na topie

App Store wciąż na topie

App Store już po dziewięciu miesiącach swojego istnienia zarejestrował miliard pobrań. A sprzedaż nigdy nie zwolniła. Raptem miesiąc temu podczas konferencji WWDC Steve Jobs ogłosił, że ze sklepu pobrano 14 miliardów produktów. Oznacza to, że wystarczył ostatni miesiąc, by posiadacze iPodów, iPhone’ów i iPadów pobrali kolejny miliard. To sukces jak dotąd nieosiągalny dla konkurencji.

15 miliardów pobrań przypada na dwieście milionów zgodnych z App Store urządzeń. Oznacza to, że na przeciętnego użytkownika przypada 75 aplikacji z 425 tysięcy dostępnych (z czego 100 tysięcy dedykowanych iPadowi).

Dla porównania, największy konkurent App Store, czyli Android Market, jak dotąd odnotował 4,5 miliarda pobrań (do maja 2011 roku). Biorąc pod uwagę, że na świecie jest około stu milionów urządzeń z Androidem, na jednego użytkownika przypadają 52 aplikacje z 200 tysięcy dostępnych.

2
Źródło: Apple
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.