2 rdzenie ARM Cortex-A15 szybsze od 4 rdzeni Cortex-A9

Tak przynajmniej twierdzi serwis Fudzilla, który rozmawiał z ludźmi z Texas Instruments. Firmy odpowiedzialnej za procesory TI OMAP, znajdujące się m.in. w telefonach Motorola.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o 4-rdzeniowym układzie Tegra 3 (Kal-El), który będzie wyposażony w 4 rdzenie Cortex-A9. To dosyć znaczna innowacja, bowiem w tej chwili supernowoczesne telefony jak Galaxy S II wyposażone są „zaledwie” w dwa rdzenie tego typu. Jak się okazuje, 4 rdzenie znajdujące się w Tegrze 3, której premiera będzie miała miejsce po wakacjach, to nic przy Cortex-A15.

Układ TI OMAP, który zadebiutuje w 2012 roku będzie wykonany w technologii 28 nm. Należy przy tym pamiętać, że Nvidia także wykorzystuje w swoich procesorach rdzenie ARM. Dlatego kolejna generacja Tegry znana obecnie jako Wayne również powinna bazować na Cortex-A15. Wygląda na to, że przyszły rok zapowiada się nadzwyczaj interesująco.

2
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.