Android 3.2 powiększy smartfonowe aplikacje na tablecie

System jest oceniany nie tylko przez swoją jakość, ale też jakość i ilość dostępnych do niego aplikacji. Android Honeycomb ma problem – dedykowanych mu programów jest około 300. Google chce to nieco obejść wersją 3.2
Mała rzecz, a bardzo cieszy...

Mała rzecz, a bardzo cieszy…

Android Honeycomb może uruchamiać aplikacje z Gingebreada, jednak z uwagi na to, ze projektowane były na ekrany smartfonów, wygląda to nie najlepiej. Google chce rozwiązać ten problem w wersji 3.2 tabletowego systemu. Smartfonowe aplikacje będzie można rozciągać na cały ekran (tak jak do tej pory) lub powiększać, czyli symulować ekran smartfonu na powierzchni całego ekranu tabletu. Innymi słowy, robić to, co robi iPad z aplikacjami dla iPhone’a.

Oczywiście dalej nie będzie to wyglądało dobrze, „pikseloza” będzie straszyć tak, jak robi to na iPadzie, ale to i tak lepsze rozwiązanie niż rozciąganie layoutu, nieraz czyniąc go w efekcie nielogicznym i nieużywalnym.

1
Źródło: This is my next...
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.