Apple nie nadąża z produkcją iPadów, szuka drugiego podwykonawcy?

Wygląda na to, że Apple nie nadążą za popytem na iPada i szuka drugiego podwykonawcy. Według "dobrze poinformowanych źródeł" o kontrakt na produkcję iPada 3 walczą Quanta Computer i Petagron Technology, które wesprą Foxconn Technologies.
iPad wciąż miażdży konkurencję jeśli chodzi o ilość sprzedanych urządzeń

iPad wciąż miażdży konkurencję jeśli chodzi o ilość sprzedanych urządzeń

Powodem poszukiwań dodatkowego podwykonawcy ma być ponoć eksplozja w fabryce Foxconn w maju w Chengdu w Chinach, w której zginęła trójka robotników i zraniła piętnastu kolejnych. Zdaniem analityków, ów wypadek wpłynął na spowolnienie dostaw iPadów i w efekcie ich sprzedaż. Apple chce ponoć uniknąć takich sytuacji na przyszłość.

O samym iPadzie 3 na razie niewiele wiadomo. Mówi się o iPadzie HD z ekranem o rozdzielczości 2 048 x 1 536 pikseli, który ma mieć premierę pod koniec bieżącego roku, razem z odświeżonym iPhone’em i iPodem. Oczywiście, Apple nie potwierdza ani nie dementuje żadnej z tych plotek.

3
Źródło: DIGITIMES Systems
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.