Apple przegrywa w walce o nazwę App Store

Walka sądowa z Amazonem o nazwę sklepu Amazon Appstore przybrała niekorzystny obrót dla Apple'a. Sąd odrzucił prośbę o wstępny nakaz sądowy zaprzestania korzystania z marki.
Zdaniem Apple'a, 'ciężkie do odróżnienia'
Zdaniem Apple’a, 'ciężkie do odróżnienia'

Apple pozwało Amazona w marcu, twierdząc, że sklep z aplikacjami dla Androida o nazwie Appstore to naruszenie chronionego znaku towarowego. Zdaniem Apple’a, „klient może w łatwy sposób pomylić Appstore ze sklepem Apple App Store”. Amazon odpowiedział kontrpozwem, w którym utrzymuje, że nazwa App Store (ang. „sklep z aplikacjami”) jest zbyt ogólnikowa, by mogła być znakiem towarowym.

Sędzia Phyllis Hamilton, który zajmuje się sprawą, oświadczył, że termin App Store nie kojarzy się jednoznacznie z Apple’em i nie ma powodu do nakazywania Amazonowi zamknięcia swojego sklepu na czas rozprawy. Nie zgadza się jednak z tym, że App Store nie może być pod żadnym pozorem znakiem towarowym. Postępowanie sądowe dalej więc trwa.

Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.