Canon i-SENSYS LBP6000

archiwum
Monochromatyczna drukarka laserowa wyróżniająca się estetycznym wyglądem. Mała pojemność podajnika (150 arkuszy) i odbiornika (100 arkuszy) papieru. Wysoka jakość druku przy zachowaniu przyzwoitej prędkości. Niezadowalające koszty druku.

Monochromatyczna drukarka laserowa i-SENSYS LBP6000 jest w chwili obecnej najprostszym modelem w ofercie Canona. To stosunkowo niewielkie urządzenie, które waży jedynie 5 kg wraz z materiałami eksploatacyjnymi. Obudowę wykonano z błyszczącego plastiku w kolorze białym, przez co prezentuje się ona bardzo estetycznie. Na rynku znajduje się również bliźniaczy model LBP6000B z czarną obudową, który jest jednak droższy o ok. 70 zł.

Prędkość druku tekstu jest przeciętna we wszystkich porównywanych modelach.

Prędkość druku tekstu jest przeciętna we wszystkich porównywanych modelach.

Nie spotkaliśmy do tej pory drukarki z tak ubogim panelem, chociaż w zastosowaniach domowych nie musi to stanowić wielkiej wady. W jego skład wchodzi tylko jedna dioda oraz klawisz do wznawiania drukowania po przerwie spowodowanej brakiem papieru. Z przodu znajduje się wyłącznik, który nie odcina całkowicie dopływu prądu i drukarka wciąż pobiera 0,1-0,3 W. Do komunikacji z komputerem służy złącze USB. Drukarkę wyposażono w tacę mieszczącą 150 arkuszy papieru, zabrakło jednakże podajnika uniwersalnego (na koperty). Odbiornik papieru ma skromną pojemność 100 kartek.

Drukarka Canon jest przeciętnie głośna podczas drukowania.

Drukarka Canon jest przeciętnie głośna podczas drukowania.

Wydruki charakteryzuje wysoka jakość. Jednolite powierzchnie są bardzo dobrze wypełnione, prawie bez zakłóceń. Można mieć pewne zastrzeżenia do ostrości tekstu pisanego małą czcionką, lecz ciężko to zauważyć patrząc na wydruk gołym okiem. Prędkość druku jest zadowalająca biorąc pod uwagę cenę drukarki. Przykładowo wydrukowanie 10 str. tekstu w rozdzielczości podstawowej trwa ok. 42 s.

Prędkość druku grafiki jest całkiem wysoka w przypadku drukarki Canon.

Prędkość druku grafiki jest całkiem wysoka w przypadku drukarki Canon.

Koszty druku są wysokie, a przyczynia się do tego stosunkowo wysoka cena tonera (o wydajności 1600 str.). Toner startowy wystarcza na ok. 700 str. W trybie uśpienia urządzenie zużywa jedynie 0,7 W, co stanowi bardzo niską wartość w porównaniu z produktami konkurencji. W trybach gotowości i uśpienia drukarka jest całkowicie bezgłośna.

W trybie uśpienia drukarka Canon pobiera wyjątkowo mało prądu.

W trybie uśpienia drukarka Canon pobiera wyjątkowo mało prądu.

Ta niewielka czarno-biała laserówka będzie się bardzo ładnie prezentowała na każdym biurku. Oferuje wydruki wysokiej jakości przy prędkości całkowicie wystarczającej w zastosowaniach domowych.

Marek Grzybowski