Canon i-SENSYS LBP6650dn

archiwum
Szybka monochromatyczna drukarka laserowa oferująca wydruki o wysokiej jakości. W standardzie moduł druku dwustronnego i karta sieci Fast Ethernet. Wysoki poziom hałasu podczas drukowania, za to w trybie uśpienia urządzenie jest bezgłośne. Dostępne są tonery o wydajności 6400 str., lecz ich cena

Jeden z najwyższych modeli spośród monochromatycznych drukarek laserowych Canona, oznaczony symbolem i-SENSYS LBP6650dn, wyróżnia się wysoką prędkością druku oraz krótkim czasem wydruku pierwszej strony. Nie są to tylko deklaracje producenta, dowodzą tego wyniki testów w naszym laboratorium. Przykładowo wydrukowanie dziesięciostronicowego dokumentu PDF trwało jedynie 22,5 s, a na wydruk jednej strony z grafiką trzeba było czekać 7,5 s. Również jakość druku stoi na wysokim poziomie. W sterowniku dostępnych jest kilka opcji: Ogólne, Grafika, Zdjęcia i CAD.

Produkt Canona bardzo szybko drukuje dokumenty tekstowe.

Produkt Canona bardzo szybko drukuje dokumenty tekstowe.

W trybie najwyższej jakości na jednolitych powierzchniach nie widać żadnych zakłóceń, a cienkie linie są wyraźnie widoczne. Można jednakże dostrzec pewne postrzępienie niewielkich czcionek. Wymiary drukarki można uznać za przeciętne, po rozłożeniu podajnika uniwersalnego głębokość sięga 60 cm. Waga łącznie z materiałami eksploatacyjnymi wynosi 12,4 kg.

Wszystkie porównywane modele emitują podczas drukowania hałas o dość wysokim natężeniu.

Wszystkie porównywane modele emitują podczas drukowania hałas o dość wysokim natężeniu.

Na panelu sterującym znajduje się podświetlany na biało wyświetlacz tekstowy, który nie jest zbyt często spotykany w tej klasie cenowej drukarek monochromatycznych. Zestaw złączy obejmuje USB 2.0 oraz interfejs sieci Fast Ethernet. W łatwo dostępnym miejscu, na bocznej ściance z przodu, znajduje się wyłącznik, który całkowicie odcina dopływ prądu. W trybie uśpienia drukarka pobiera 8,4 W, co jest raczej przeciętną wartością. Warto podkreślić, że w tym trybie urządzenie jest całkowicie bezgłośne.

Prędkość druku dokumentów graficznych jest wysoka w przypadku drukarki Canon.

Prędkość druku dokumentów graficznych jest wysoka w przypadku drukarki Canon.

Drukarkę wyposażono w zamykaną kasetę na 250 arkuszy papieru oraz podajnik ręczny na 50 arkuszy. Można dokupić drugą kasetę o pojemności 500 kartek. Odbiornik wydruków mieści 150 arkuszy. Koszty druku są raczej przeciętne przy wykorzystaniu tonera o podwyższonej wydajności (6400 str.), który mógłby być nieco tańszy. Toner o standardowej wydajności, jak również toner startowy wystarcza do wydrukowania ok. 2100 str.

W trybie uśpienia drukarka Canon wciąż pobiera stosunkowo dużo prądu.

W trybie uśpienia drukarka Canon wciąż pobiera stosunkowo dużo prądu.

To bardzo udana drukarka oferująca wydruki wysokiej jakości przy bardzo dobrej prędkości drukowania. Obsługę ułatwia podświetlany wyświetlacz tekstowy, a pojemność podajników i odbiornika papieru jest jak najbardziej wystarczająca. W naszym rankingu znajduje się kilka drukarek o lepszych osiągach, ale większość z nich jest dwu-, a nawet trzykrotnie droższa.

Marek Grzybowski