Canon Pixma MX410

Canon chwali swój produkt za wysoką jakość wydruków. Test w naszym laboratorium dowodzi, że rzeczywiście nie jest to tylko chwyt reklamowy. Tekst i grafika prezentują się bardzo dobrze. Trudno dostrzec gołym okiem ślady jakiegokolwiek rozmycia. Wyraźne są także cienkie linie. Podobnie jakość wydrukowanych zdjęć jest bardzo dobra: żywe kolory, łagodne przejścia tonalne, naturalnej barwy skóra, dobrze oddane szczegóły i minimalny raster składają się na pozytywny efekt. Za koszty wydruku nie można niestety MX410 pochwalić. Nawet przy skorzystaniu z wydajniejszych tuszy koszty tekstu, grafiki, a w szczególności zdjęć są dość wysokie. Trudno znaleźć firmę w której mało się drukuje zatem kupując to urządzenie trzeba się przygotować na wysokie koszty eksploatacji.
Canon Pixma MX410
Wynik nie jest imponujący, ale jakość całkiem niezła - warto poczekać na rezultaty.

Wynik nie jest imponujący, ale jakość całkiem niezła – warto poczekać na rezultaty.

Skaner całkiem szybki, a co istotne dość wysokiej rozdzielczości, konkurencja została w tyle.

Skaner całkiem szybki, a co istotne dość wysokiej rozdzielczości, konkurencja została w tyle.

Skanowanie jest dość wygodne, szczególnie że sterownik jest dość rozbudowany, zatem możemy ustawić wszystko zgodnie z naszymi upodobaniami. Mniej zaawansowani użytkownicy mogą oczywiście wybrać wersję uproszczoną sterownika, a urządzenie dobierze parametry automatycznie. Przydatną funkcją jest możliwość skanowania bezpośrednio do pamięci USB bez konieczności korzystania z komputera. Wystarczy włożyć pendrive’a do portu PictBridge, wybrać opcję skanuj do pamięci oraz format pliku i umieścić dokument na szybie lub w podajniku ADF. Po chwili plik zostanie zapisany na nośniku danych.

Bardzo dobry wynik, połączenie szybkiego skanera i drukarki w tym wypadku działa bez zarzutów.

Bardzo dobry wynik, połączenie szybkiego skanera i drukarki w tym wypadku działa bez zarzutów.

Canon Pixma MX410 to bardzo dobrze wyposażone urządzenie oferowane w cenie z pozoru atrakcyjnej dla małej firmy. Niestety wysokie koszty eksploatacji (druku) skutecznie zniechęcają do jego zakupu.

Robert Dutkiewicz