Chińczycy podrobili… Apple Store

Chińskie podróbki są już legendarne. Nie wiem, czy wiecie, ale ten zmyślny naród potrafi podrobić nawet... cały sklep. Podróbkę Apple Store odnaleziono w chińskim mieście Kunming.

To piękna podróbka, błyskotliwa wręcz, najlepsza jaką widziałam, a te widuję na co dzień. Niektóre rzeczy tylko się nie zgadzały, takie jak brzydko pomalowane schody — pisze na swoim blogu mieszkająca w Chinach Amerykanka, która odkryła to miejsce. Co najzabawniejsze, ekipa pracująca w owym sklepie jest święcie przekonana, że pracuje dla Apple’a. Blogerce ciężko ocenić, czy towar sprzedawany również był podrobiony, ale wątpi to – wszystkie sprzęty wyglądały na oryginalne.

Apple ma bardzo niewiele swoich sklepów w Chinach, w tym żadnego w Kunming. Popyt na sprzęt tej firmy jest jednak wielki: sklepy w Pekinie i Szanghaju odnotowują czterokrotnie większą ilość gości niż te w Stanach Zjednoczonych.

2
Źródło: BirdAbroad
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.