Cyfrowy asystent w iOS 5 i iPhone 5

Już od jakiegoś czasu mówi się, że Apple chce wprowadzić do iOS-a system pomocy sterowany głosowo. I wygląda na to, że plotki znajdą swoje potwierdzenie w piątej edycji tego systemu.
Cyfrowy asystent w iOS 5 (źródło: 9to5Mac)

Cyfrowy asystent w iOS 5 (źródło: 9to5Mac)
Źródłem plotek są zrzuty ekranu, pochodzące od „dobrze poinformowanych źródeł”. Głosowa pomoc jest nazwana jako „Asysetent” i potrafi realizować bardzo zaawansowane działania. Przykładowo, chcę umówić się z dziewczyną do kina. Włączam aplikację, mówię „zorganizuj film z Natalia”, a iPhone, na podstawie wpisu w książce adresowej pod hasłem „Natalia” i naszej geolokalizacji, zaproponuje zakup dwóch biletów do najbliższego kina i powiadomi Natalię o moim planie.Jeżeli użytkownik wyrazi na to zgodę, to jak korzystamy z Asystenta będzie odsyłane do Apple’a do analizy, by móc ulepszać działanie usługi i dodawać do niej sensowne funkcje. Brzmi bardzo fajnie i mamy nadzieję, że to nie plotka i że będziemy mogli przetestować to na iPhone’ie 5.

1
Źródło: 9to5Mac
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.