Dell, HP i Lenovo szykują ultrabooki. Powalczą z MacBookiem Air?

Coraz więcej producentów planuje wprowadzić na rynek bardzo cienkie, lekkie i szybkie notebooki, zwane ultrabookami. Czy uda im się powalczyć o rynek z Apple'em?
Czy wymyślone przez Intela ultrabooki dadzą radę MacBookowi Air?

Czy wymyślone przez Intela ultrabooki dadzą radę MacBookowi Air?

Kilka dni temu Apple odświeżyło swoją linię MacBooków Air, które dodatkowo w całości mają zastąpić linię zwykłych MacBooków (oprócz wersji Pro). Ten ruch ze strony firmy z Cupertino chyba nieco przyspieszył poczynania innych producentów w segmencie ultramobilnych notebooków, którzy raz za razem zapowiadają swoje nowe 'ultrabooki'. Do Asusa i jego modelu UX21 oraz Acera, dołączają teraz także Dell, HP i Lenovo – wszystkie te firmy mają wprowadzić na rynek konkurencję dla MacBooka Air tej jesieni. Czy mają szansę?

Z najnowszych doniesień wynika, że ultrabooki Asusa i Acera nie będą tańsze od MacBooka Air. Podobnie jak najcieńszy notebook Apple’a, ceny propozycji tajwańskich producentów mają zaczynać się od 1000 dolarów.

O ultrabooku Lenovo wiemy tylko tyle, ile przekazano nam podczas targów Computex 2011, natomiast o ultrabookach Della i HP na razie nie wiemy nic.

0
Źródło: Electronista
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.