Electronic Arts kłóci się z Valve

Electronic Arts włożyło dużo pracy w swój sklep z grami Origin. Jest on bezpośrednią konkurencją Steama studia Valve. I konkurencja właśnie się zaostrzyła.
Crysis 2

Crysis 2

David DeMartini, starszy wicedyrektor Electronic Arts, oświadczył na swoim blogu, że mimo uruchomienia Originu, gry tego wydawnictwa będą dalej dostępne w innych sklepach, w tym na Steamie, poza „szczególnymi przypadkami”, takimi jak gra MMO Star Wars: The Old Republic.

Electronic Arts usunęło jednak grę Crysis 2 ze Steama. Powodem miało być nieporozumienie z Valve’em. Właściciel Steama uważa, że oferowane przez niego gry powinny mieć możliwość aktualizacji, zarówno jeśli chodzi o łatki, jak i dodatki. Tymczasem dodatek do Crysisa 2 był dostępny do pobrania wyłącznie poprzez Direct2Drive.

Electronic Arts tłumaczy, ze „chce być bezpośrednio odpowiedzialne za dostarczenie łatek, aktualizacji, dodatkowych treści i innych usług dla graczy”. Valve na razie nie komentuje sytuacji.

1
Źródło: Electronic Arts
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.