Eric Schmidt nie martwi się patentową porażką Androida i HTC

Były dyrektor i obecny prezes wykonawczy Google'a, Eric Schmidt, nie szczędził ostrych słów w kierunku pozywających Androida konkurentów. "Nie jesteście innowacyjni, pozywacie bo odnosimy sukces".
Eric Schmidt

Eric Schmidt

Schmidt, podczas swojego przemówienia na konferencji Mobile Revolution Conference w Tokio, został poproszony o komentarz w sprawie przegranej batalii patentowej HTC z Apple’em, co w efekcie oznacza, że Apple może pobierać opłaty licencyjne od każdego producenta urządzeń z Androidem, tak jak Oracle i Microsoft.

Widzieliśmy prawdziwą eksplozję urządzeń z Androidem na rynku i, z uwagi na nasze sukcesy, konkurencja odpowiada pozwami, bo nie jest w stanie zaoferować jakiejkolwiek większej innowacji. Nie martwię się tym, zupełnie — mówił Schmidt. Zapowiedział też, że Google pomoże HTC w dalszej walce sądowej, dzięki czemu „na pewno wygra”, mimo orzeczenia sądu i zawartej już umowie patentowej z Microsoftem. Niestety, nie powiedział jak owa pomoc ma wyglądać.

1
Źródło: Perth Now
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.