Facebook blokuje rozszerzenie ułatwiające przesiadkę na Google+

Facebook Friend Exporter to rozszerzenie do przeglądarki Chrome, które ma uprościć przesiadkę na Google+. Facebookowi bardzo się ono nie spodobało. Zablokował on wszystkie jego możliwości, w tym sam eksport kontaktów.

Jak twierdzi twórca rozszerzenia, Facebook zmienił swój kod źródłowy w bardzo drobny sposób, by rozszerzenie przestało działać. Portal przestaje wyświetlać adres mailowy naszego kontaktu, jeżeli w bardzo krótkim czasie otworzymy kilka profili równocześnie.

Rozszerzenie faktycznie narusza regulamin Facebooka (podpunkt mówiący o skryptach zbierających dane), twórca rozszerzenia uważa jednak, że lista kontaktów to są dane użytkownika, a nie Facebooka, i dlatego użytkownik powinien mieć prawo je w łatwy sposób wydostać. Spekulujemy jednak, że nie chodzi tu o regulamin, a o zatrzymanie odpływu użytkowników do Google+…

4
Źródło: Friending Facebook
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.