Facebook uruchamia wideorozmowy

Plotki dotyczące wideorozmów Skype na Facebooku okazały się prawdziwe. Mark Zuckerberg zapowiedział zupełnie nowy czat, możliwość rozmów grupowych i integrację ze Skype'em.
Opera i Linux, póki co, nie są obsługiwane

Opera i Linux, póki co, nie są obsługiwane

Mark Zuckerberg, po pochwaleniu się najnowszymi statystykami Facebooka (750 milionów aktywnych użytkowników, dwukrotny wzrost ich ilości przez rok, cztery miliardy postów dziennie!) przeszedł do prezentacji samego mechanizmu.

Wideozmowy na Facebooku, by mogły zadziałać, wymagają instalacji wtyczki do przeglądarki. Niestety, działa ona tylko pod systemami Windows i OSX i tylko na przeglądarkach Chrome, Firefox, Internet Explorer i Safari. Wtyczka jest instalowana przy próbie nawiązania pierwszej wideorozmowy. Interfejs jest bardzo minimalistyczny, z zachowaną stylistyką Facebooka. Ciężko znaleźć jakiekolwiek podobieństwa czy odniesienia do Skype’a.

Dodatkową nowinką jest czat grupowy. Na razie wyłącznie w tekstowej formie, ale Zuckerberg ma nadzieję, że z czasem dojdzie opcja rozmów głosowych i wideo.

4
Źródło: Facebook
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.