Fragment kodu źródłowego Windows Phone do pobrania

Coraz więcej osób obawia się, że ich prywatne informacje są przechwytywane przez hakerów podsłuchujących sieci WiFi. Microsoft postanowił więc upublicznić kod źródłowy modułów Windows Phone, które odpowiadają za zbieranie danych.
Microsoft nie chce powtórzyć wpadki Google'a

Microsoft nie chce powtórzyć wpadki Google’a

Microsoft udostępnił część kodu źródłowego Windows Phone, który odpowiada za zbieranie danych z sieci bezprzewodowych. Każdy zainteresowany tym, czy Windows Phone go nie szpieguje, może sam sprawdzić… pod warunkiem, że zna się na językach programowania. Kod źródłowy do pobrania pod tym adresem.

To samo oprogramowanie jest wykorzystywane również przez samochody Microsoftu, które przemierzają świat zapisując lokalizacje geograficzne punktów dostępowych WiFi i nadajników telefonii komórkowych. Oprogramowanie wykorzystuje ponoć publicznie udokumentowane interfejsy do BTS-ów, punktów dostępowych Wi-Fi i sygnałów GPS i nie jest w stanie wykryć ukrytych hotspotów. Informacje o geograficznym położeniu owych nadajników mają przyspieszyć i usprawnić geolokalizację w Bingu i Windows Phone.

Oprogramowanie nie przechwytuje ponoć transmisji danych użytkowników, a kod źródłowy ma temu dowodzić. To kto chętny, by sprawdzić?

4
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.