Fujifilm szykuje nowy system bezlusterkowców, chce zdobyć rynek

Szef działu aparatów cyfrowych w firmie Fujifilm zdradza niecne plany swojej firmy - w ciągu trzech lat Fujifilm chce stać się trzecim co do wielkości producentem aparatów cyfrowych.
Fujifilm chce wrócić na rynek bezlusterkowców

Fujifilm chce wrócić na rynek bezlusterkowców

Takeshi Higuchi w wywiadzie dla agencji Reuters prognozuje, że już w marcu przyszłego roku Fujifilm wyprzedzi firmę Samsung, która obecnie jest czwartym co do wielkości producentem aparatów cyfrowych, a dwa lata później, tokijska firma planuje zdystansować także Nikona – obecnie numer trzy na rynku aparatów cyfrowych. Pomóc ma w tym powrót na rynek aparatów z wymiennymi obiektywami, ale bez lustra, z którego japoński producent wycofał się w 2004 roku. W tej chwili jednak niemal wszyscy najwięksi producenci oferują swoje modele w formacie Mikro Cztery Trzecie lub pokrewnym. Wprowadzenie przez Fujifilm kompaktowego aparatu z wymiennym obiektywem i elektronicznym wizjerem ma pomóc japońskiej firmie w równej walce o rynek z Sony, obecnie numerem 2 na rynku.

Czy się uda? Czas pokaże, ale z pewnością pierwszy krok został zrobiony w dobrym kierunku. Mowa o świetnej reklamie

Fujifilm HS20 EXR.

3
Źródło: Reuters
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.