Galaxy SII z Windows Phone 7 jest faktem!

Podczas konferencji WPC 2011 zaprezentowano nowe telefony z Windows Phone, a także pochwalono się ilością 22 tysięcy aplikacji na Marketplace, tym samym pokonując mający dwa lata AppWorld w raptem osiem miesięcy.

Tak dobry wynik Marketplace po tak krótkim czasie świadczy o tym, że Windows Phone nareszcie zaczyna się rozpędzać. Ma co prawda wciąż znikomy udział w rynku, ale stoją za nim twórcy aplikacji. Co ciekawe, Microsoft wziął się za porządki w sklepie z aplikacjami dla Windows Phone. Tuż przed konferencją było ich 25 tysięcy. Zaostrzono jednak politykę ich przyjmowania, przez co w efekcie ich ilość nieco się skurczyła.

Na konferencji pokazano również nowy sprzęt pracujący pod kontrolą Windows Phone. Niestety, nie powiedziano o nim praktycznie nic. Zademonstrowano smartfony marki ZTE, Acera i wodoodpornego Fujitsu.

Najciekawszy jest jednak nowy Samsung, który ma być bardzo cienki i lekki. Jest też wyposażony w kamerę do wideorozmów, co jest absolutną nowością dla Windows Phone.

Wszystkie te urządzenia będą miały już Windows Phone „Mango”. Data ich premiery nie jest znana.

1
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.