Hakerzy włamali się do Fox News. Ogłosili, że Barack Obama nie żyje.

Twittera obiegła plotka, której źródłem było Fox News. "Prezydent Obama zamordowany! Dwa strzały zabójcy zakończyły kadencję Demokraty". Jak się okazało, na konto Fox News włamali się hakerzy.
Barack Obama żyje i ma się dobrze

Barack Obama żyje i ma się dobrze

Dziwne doniesienia z „@FoxNewsPolitics” zaczęły się dzisiejszego poranka. „Zaczyna się smutny Dzień Niepodległości. Prezydent Barack Obama nie żyje”. Według późniejszych doniesień, prezydent ponoć został postrzelony w dolną część miednicy i szyję. To oczywiście bzdura.

Konto @FoxNewsPolitics zostało przejęte przez innego użytkownika Twittera, „@TheScriptKiddie” (a tak przynajmniej twierdzi jego posiadacz). Władze Twittera zareagowały odpowiednio, blokując konta włamywacza i przywracając stacji Fox News kontrolę nad swoim kontem.

Wiele osób wzięło plotki Fox News za rzetelne informacje, tweetując potem o „beznadziejnych plotkach Fox News”. Tak łatwo w Internecie zniszczyć sobie reputację?

2
Źródło: Twitter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.