Jest netbook Asusa z MeeGo!

ASUS Eee PC X101 doczekał się oficjalnej zapowiedzi. W komputerze znajdziemy procesor Intel Atom N345, gigabajt RAM-u (możliwość podwojenia) i 8-gigabajtowy dysk SSD. Na 10,1-calowym ekranie o rozdzielczości 1 024 x 600 pikseli wyświetla się system... MeeGo!
ASUS Eee PC X101

ASUS Eee PC X101

ASUS X101 miał mieć zainstalowane zarówno MeeGo, jak i Windows 7, gdzieś po drodze zdecydowano się jednak na rozbicie systemów na dwa osobne modele. Dzięki temu X101 ma kosztować mniej niż 200 dolarów. Wersja X101H z Windows 7 ma być o około sto dolarów droższa.

Łączność ze światem zapewniają WiFi b/g/n i Bluetooth 3.0, a także dwa porty USB 2.0, wejście i wyjście audio i czytnik kart pamięci SD/SDHC. Trzykomorowa bateria ma pozwolić na cztery godziny pracy bez konieczności ładowania baterii. W komputerze znajdziemy też 0,3-megapikselową kamerkę i głośniki stereo. Komputer będzie dostępny w wersji białej, czerwonej lub brązowej.

Do komputera dołączona będzie aplikacja do multimedialnej nauki angielskiego, British Council English Language Learning.

0
Źródło: SlashGear
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.