Lulzsec włamali się do The Sun, sfabrykowali informacje o śmierci Ruperta Murdocha

Media trąbiły ostatnio wokół skandalu związanym z News of the World. Przebudziło to nawet grupę hakerską Lulzsec, która włamała się do należącej do koncernu witryny The Sun.

The Sun donosiło dzisiaj o śmierci swojego właściciela, Ruperta Murdocha. Jak nietrudno się domyślić, nie była to prawda. To efekt działań Lulzsec, którzy włamali się do portalu jednego z najważniejszych tytułów Murdocha i sfabrykowali ową informację. Grupa zapowiada, że to nie koniec, i że „nadszedł kres dominacji Murdocha w mediach”.

Po tym, jak usunięto fałszywą informację z witryny zaatakowano inny tytuł Murdocha, News International, z podobnym skutkiem, zaś witryna Sun zaczęła przekierowywać odwiedzających na twitterowe konto Lulzsec. Opublikowano też namiary kontaktowe członków dyrekcji News Corp., („dzwoncie do nich, piszcie, są bardzo samotni”), niektórych osób też loginy i hasła do kont mailowych.

Lulzsec kilka tygodni temu zapowiedzieli, że zawieszają działalność. Wygląda na to, że wrócili. Ku uciesze gawiedzi i niepokoju władz.

1
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.