Microsoft przeprasza za tweeta o Amy Winehouse

Post na Twitterze od brytyjskiego działu Microsoftu, opiekującego się konsolą Xbox 360, wzburzył internautów. Trzeba przyznać, że ciężko się dziwić...
Amy Winehouse

Amy Winehouse

„Wspomnijcie Amy Winehouse pobierając jej przełomowy album „Back to Black” z Zune’a: social.zune.net/album/Amy-Wine…” – czytamy w twitterowej wiadomości od Microsoft Xbox 360 UK. To nie był dobry pomysł, o czym szybko przekonał się gigant. Wzburzenie na Twitterze było olbrzymie, a zarzuty o próbę zarobienia na śmierci Winehouse zasadne.

Microsoft przeprosił. ”

Przepraszamy wszystkich tych, którzy odebrali naszego poprzedniego tweeta za próbę reklamy. Nie o to nam chodziło, zapewniamy was. Po odejściu Amy W świat został pozbawiony wielkiego talentu. Myślami jesteśmy z rodziną i przyjaciółmi Amy”.

Na iTunes Store pojawił się banner „Remembering Amy Winehouse” po kliknięciu na który możemy kupić wszystkie jej albumy. Co dziwne, Apple nie spotkało się z krytyką za taki zabieg.

Sprzedaż albumów Amy Winehouse, po jej śmierci, wzrosła 37-krotnie w samej tylko Wielkiej Brytanii.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.