Microsoft rozstaje się z Windows?

Microsoft pracuje nad Windows 8, który najprawdopodobniej pojawi się na rynku w przyszłym roku. A co z jego następcą? Plan jest ponoć radykalny.
Metro jest już wszędzie. Systemy jednak nie są ze sobą zgodne.

Metro jest już wszędzie. Systemy jednak nie są ze sobą zgodne.

Według „dobrze poinformowanych źródeł”, w firmie Microsoft nadchodzą wielkie zmiany, zwłaszcza przy projektowaniu systemów operacyjnych. Następca Windows ma pracować nie tylko na notebookach, tabletach czy telefonach, ale i w konsoli Xbox. Zmiany w zarządzaniu projektem mają nastąpić na przełomie 2015 i 2016 roku, w momencie, gdy Windows 8 zadomowi się w maksymalny możliwy dla niego sposób na rynku i gdy Xbox 360 zakończy cykl życia.

Wszystkie produkty i jeden system operacyjny? To by było coś wielkiego, nawet dla Microsoftu. Co więcej, nowa linia systemów ma nie nazywać się Windows. Prawdę powiedziawszy, mimo wiarygodnego źródła, nieco niedowierzamy. Marka Windows wryła się już w pamięć na całym świecie. Nowy brand mógłby być ryzykowny. Bardzo.

2
Źródło: This is my next...
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.