Microsoft „ukradł” Skype’a, jak twierdzi analityk

Microsoft kupił w maju Skype'a za 8,5 miliarda dolarów. To największy zakup Microsoftu w historii. Mówiono, że gigant przepłacił. Tymczasem może się okazać, że jest odwrotnie.
Microsoft poszedł na zakupy...

Microsoft poszedł na zakupy…

Znaczący inwestor venture capital i współzałożyciel firmy, która niegdyś była właścicielem Skype’a twierdzi, że Microsoft „ukradł” Skype’a, płacąc dużo mniej, niż ów komunikator jest wart. Ów inwestor to Roger McNamee, założyciel Elevation Partners.

Kupili ostatnią globalną, zintegrowaną firmę telekomunikacyjną za połowę wartości Sprinta. Powinni zostać postawieni pod trybunał wojskowy za ten interes — komentuje McNamee.

Microsoft planuje zintegrować Skype’a ze swoim produktami, w tym z Xboksem 360, Kinetkem i Windows Phone. Oprócz tego Skype napędza wideorozmowy na Facebooku. Microsoft zapewnił, że będzie dalej rozwijał Skype’a na inne platformy, w tym na OSX i Linuksa.

0
Źródło: CNBC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.