Mio Spirit 487 PL

Nowa nawigacja Mio Spirit 487 z mapą Polski to nie tylko sprawne poruszanie się po nieznanym terenie, ale także bliższe poznawanie okolicy w której właśnie się znaleźliśmy lub gdzie się udajemy. Nawigacja oprócz funkcji “eksploruj”, która pokazuje wszystkie najbliższe POI, ma możliwość także połączenia z Google i sprawdzenia tych punktów dokładniej. W nowej serii Spirit producent zapewnia darmową dwuletnią gwarancję aktualizacji map. Mio Spirit 487 jest dostępny także w wersji nieco tylko droższej z mapą całej Europy.
Mio Spirit 487 PL

długi czas, choć może nie rekordowy w całym rankingu, to lepiej skorzystać z trybu uśpienia

długi czas, choć może nie rekordowy w całym rankingu, to lepiej skorzystać z trybu uśpienia

Ekran 4,3 cala może nie jest zbyt pokaźny, ale przyciski są na tyle duże, że dość wygodnie obsługuje się to urządzenie palcem. Funkcja wyboru trasy pozwala na podgląd czterech różnych tras (najszybszej, najkrótszej, najłatwiejszej lub najbardziej ekonomicznej) i wybór najwygodniejszego wariantu. Ponadto kierowcy pomaga asystent pasa ruchu i parkowania (pokazuje listę miejsc parkingowych na kilometr przed celem). Dodatkowo dzięki łączności bezprzewodowej Bluetooth możemy z naszym telefonem komórkowym stworzyć wygodny zestaw głośnomówiący.

bardzo dobre tempo przeliczania biorąc pod uwagę dość długą trasę

bardzo dobre tempo przeliczania biorąc pod uwagę dość długą trasę

Mapy są dość dokładne, minimalnie ustępują AutoMapie. Trochę niższa dokładność w punktach POI, choć tu akurat możemy skorzystać z wspomnianej wcześniej wyszukiwarki Google. Urządzenie dość długo budzi się do pracy po pełnym wyłączeniu, lepiej przełączyć nawigację w tryb uśpienia. Jeśli chodzi o podstawowe funkcje nawigowanie jest dość intuicyjne, trochę więcej problemów sprawiają bardziej zaawansowane opcje. Jak zwykle chwila spędzona z instrukcją w gruncie rzeczy zaoszczędzi nam nieco czasu. Producent powrócił w nowych modelach do wygodniejszego wybierania nazwy, klawiatura podpowiada możliwe kolejne litery i pełne nazwy. Zmiana ewidentnie wymuszona poprzez głosy użytkowników, co zapisujemy na plus dla Mio. Podczas pracy pojawiały się minimalne opóźnienia w reakcji na dotyk, szczególnie przy pośpiesznym wybieraniu potrafi być to irytujące.

wynik zbliżony do tego z o wiele dłuższą trasą, na tle konkurencji wypada przeciętnie

wynik zbliżony do tego z o wiele dłuższą trasą, na tle konkurencji wypada przeciętnie

Nawigacja Mio Spirit 487 z mapami Polski jest tylko trochę tańsza od wersji z 44 państwami Europy, warto przemyśleć wybór. Chociaż jeśli nie wyjeżdżamy zbyt często warto zaoszczędzić, a gdybyśmy zdecydowali się na wyjazd w ostatniej chwili to producent może nam mapę interesującego nas kraju… wypożyczyć.

Robert Dutkiewicz