Mobilne ARM Mali oferuje wydajność Playstation 3 i Xboksa

Nowe procesory w architekturze ARM o nazwie kodowej Mali mają oferować wydajność na poziomie dzisiejszych konsol do gier.
ARM Mali T604 ma oferowac grafikę na poziomie dzisiejszych konsol

ARM Mali T604 ma oferowac grafikę na poziomie dzisiejszych konsol

O platformie Mali czwartej generacji słyszeliśmy jeszcze w 2009 roku, ale do tej pory ARM nie udało się jej wprowadzić na rynek. Z wywiadu, jakiego serwisowi The Inquirer udzielił przedstawiciel firmy ARM wynika, że najnowszy wielordzeniowy procesor Mali o oznaczeniu T604 zadebiutuje w ciągu najbliższych 18 miesięcy, a kiedy już trafi na rynek, będzie w stanie zaoferować wydajność na poziomie dzisiejszych konsol do gier – Playstation 3 i Xboksa 360. Mali będzie pierwszą platformą ARM wspierającą OpenCL, ale oprócz mobilnych urządzeń, procesory będą także wykorzystywane w serwerach.

Na razie musimy zadowolić się grafiką Mali-400MP, na której opiera się między innymi Samsung Galaxy S II. Według wielu benchmarków, to w tej chwili najlepsza mobilna grafika.

3
Źródło: THE INQUIRER
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.