Modyfikacja standardu Wi-Fi pozwala na znaczne oszczędności baterii w telefonie

Wszyscy wiemy jak korzystanie z WiFi skraca nasz czas wolności od ładowarki do laptopa czy smartfonu. Nowa metoda obsługi tych sieci pozwala jednak ten czas wydłużyć dwukrotnie. Pomysł pochodzi od absolwenta Duke University.
Justin Manwelier

Justin Manwelier

Student Justin Manweiler nazwał swoją technikę SleepWell i właściwie sama nazwa mówi już nieco o samym pomyśle. Urządzenie z włączonym WiFi musi czekać w kolejce aby pobrać dane, co skraca czas pracy na baterii. Nowa technika nieco to zmienia.

Manweiler opisuje to za pomocą swojej własnej analogii. Jak tłumaczy, w dziesiejszych czasach godziny szczytu w dużych miastach przypadają na rano i wieczór, przez co w tych godzinach cierpimy z powodu korków. Gdyby pracownicy rozłożyli w czasie okres zatrudnienia, zaoszczędzono by czas i zlikwidowano korki. SleepWell działa tak samo, zmieniając harmonogram pracy urządzenia sieciowego, powodując w efekcie minimalne straty wydajności przy znacznej oszczędności energii.

SleepWell jest w fazie testów. Nie wiadomo czy i czy kiedykolwiek trafi do urządzeń sieciowych.

2
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.