Motorola Xoom dostała Androida 3.2

Nowa wersja Androida, dedykowana tabletom, pojawi się już wkrótce na jednym urządzeniu. W przyszłym tygodniu będzie można ją pobrać dla tabletów Motorola Xoom.
Motorola Xoom

Motorola Xoom

Android „Honeycomb” w wersji 3.2 pojawi się na początku wyłącznie dla Motorolii Xoom. Będzie też dostępna dla kilku innych tabletów, ale dopiero za parę tygodni. A co nowego?

Najważniejsza zmiana to nowy sposób wyświetlania aplikacji dla smartfonów. Dotychczas pole dla aplikacji było rozciągane, przez co niektóre stawały się niewygodne, a wręcz nieużywalne. Nowa metoda czerpie inspirację z iPada, zachowując rozmiar oryginalny smartfonowego ekranu a następnie go powiększając tak, by wypełnił ekran tabletu.

Inne zmiany to lepsza obsługa 7-calowych ekranów, pełna obsługa slotów SD i lepsza obsługa tabletów z procesorami Qualcomm. Nie zabraknie poprawek zgodności z aplikacjami, akceleracji sprzętowej i odświeżonych aplikacji do filmów i muzyki, wraz z widżetami.

Inne tablety, które będą mieć Androida 3.2, to Eee Pad MeMO, Iconia Tab A100 i MediaPad.

1
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.