Na Linuksie zagrasz we wszystkie najnowsze gry

Usługa OnLive pozwala na granie w najnowsze gry nawet na najsłabszym komputerze. Jak dotąd dostępna była wyłącznie na Windows i OSX. Posiadacze Ubuntu i spółki mogą już zacierać ręce.
OnLive ma w swoim portfolio najnowsze hity znane z konsol i PC

OnLive ma w swoim portfolio najnowsze hity znane z konsol i PC

Gry na OnLive to najnowsze hity z konsol Xbox 360 i PlayStation 3. Udostępniane są strumieniowo. Oznacza to, że na komputerze gracza wyświetlony jest obraz, który jest przeliczony przez serwerownię OnLive. To z kolei oznacza, że nasz komputer musi być zdolny wyłącznie do wyświetlania udźwiękowionego filmu HD i mieć dostęp do bardzo wydajnego połączenia z Internetem (najcięższe wymaganie do spełnienia, gdyż OnLive w tej materii wymaga bardzo dużo, by umożliwiać komfortową grę).

Klient jest dostępny dla systemów Windows i OSX. Onlive jednak już najmuje ludzi do pracy nad wersją dla Linuksa i systemów wbudowanych w telewizory i dekodery. Oznacza to koniec zabaw z Wine i kombinowaniem: ulubione gry będą działać pod Ubuntu natywnie. Data premiery pozostaje jednak nieznana.

3
Źródło: phoronix
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.