Najszybciej ładuje się Allegro, Facebook i Wikipedia

Komfort korzystania z witryny internetowej w dużej mierze zależy od szybkości jej ładowania. Na blogu Spider's Web znaleźliśmy raport, z którego się dowiemy, które z polskich witryn internetowych są najlepiej pod tym względem zarządzane.
'Punch it, Chewie!' Witryny internetowe w Polsce działają całkiem nieźle.
’Punch it, Chewie!' Witryny internetowe w Polsce działają całkiem nieźle.

Badanie, które znaleźliśmy na Spider’s Web, przeprowadziła firma hostingowa Hostersi. Wynika z niego, że najszybciej ładującą się polską stroną internetową jest Allegro.pl – wystarczy mu raptem pół sekundy, by pojawić się na ekranie. Równie dobrym wynikiem może pochwalić się Facebook, którego na ekranie zobaczymy w raptem 0,7 sekundy. To prawie dwukrotnie lepszy wynik niż osiągnęło Nk.pl, nasza największa lokalna sieć społecznościowa. Na trzecim miejscu uplasowała się Wikipedia.

Badanie przeprowadzono za pomocą narzędzie Firebug, wykonując codziennie przez tydzień osiem pomiarów w różnych godzinach z dwóch lokalizacji. Wynika z niego, że praktycznie wszystkie polskie witryny internetowe przyspieszyły, co nas bardzo cieszy. Całość, do poczytania, tutaj (PDF).

Źródło: Spider's Web
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.