Odtworzono zapis tragedii

Specjaliści z katowickiego laboratorium odzyskiwania danych odtworzyli zapisane nagranie wideo z kamery, która znajdowała się w samolocie akrobacyjnym, w którym tragicznie zginał kapitan Marek Szufa.
Katastrofa samolotu Marka Szufy (Fot. Piotr Augustyniak / Agencja Gazeta)

Katastrofa samolotu Marka Szufy (Fot. Piotr Augustyniak / Agencja Gazeta)

Kroll Ontrack może pochwalić się kolejnym sukcesem, aczkolwiek tym razem okoliczności są dość przykre. Kamera w samolocie kapitana Szufy podczas katastrofy uległa rozbiciu i zalaniu. Jej obiektyw ustawiony był w kierunku twarzy pilota oraz otoczenia kokpitu.

Specjaliści odtworzyli nagranie w całości. Może okazać się kluczowe przy ustalaniu przyczyn wypadku. –

Przekazana do naszego laboratorium kamera była poważnie zniszczona. Uszkodzeniu uległa zarówno obudowa ochronna, jak i sam sprzęt, przede wszystkim z powodu zalania kamery i ingerencji piasku z dna rzeki. Awaria sprzętu doprowadziła do uszkodzeń logicznych zapisu wideo — mówi w wywiadzie dla portalu rp.pl Paweł Odor, główny specjalista Kroll Ontrack

Śledztwo w sprawie przyczyn wypadku prowadzi płocka Prokuratura Rejonowa. Jego okoliczności wyjaśnia też Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

7
Źródło: rp.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.