Samsung ML-1860

archiwum
Monochromatyczna drukarka laserowa o małych wymiarach i estetycznym wyglądzie. Waży tylko 4,2 kg. Wysoka jakość, lecz niezbyt wysoka prędkość druku. Podajnik papieru ma pojemność 150 arkuszy, a odbiornik 100 arkuszy. Interesującym rozwiązaniem jest przycisk Print Screen na panelu drukarki, który

Monochromatyczna drukarka laserowa Samsunga o oznaczeniu ML-1860 to stosunkowo niewielkie urządzenie, które waży jedynie 4,2 kg wraz z materiałami eksploatacyjnymi. W najtańszych drukarkach zwykle nie spotyka się wyświetlaczy, więc także w tym wypadku jego brak nie zaskakuje i nie można go uznać za poważną wadę. Na panelu znajduje się za to przycisk Print Screen, cecha charakterystyczna nowszych modeli drukarek Samsunga. Jest to bardzo interesujący element, który umożliwia wydrukowanie obrazu aktualnie wyświetlanego na monitorze komputera.

Wszystkie porównywane modele drukują dokument tekstowy z identyczną, przeciętną prędkością.

Wszystkie porównywane modele drukują dokument tekstowy z identyczną, przeciętną prędkością.

Drugi klawisz to wyłącznik, który całkowicie odcina dopływ prądu. Podobne wyłączniki spotykane do tej pory tylko w urządzeniach HP i OKI nie wyłączały całkowicie urządzenia. Do komunikacji z komputerem służy złącze USB. Drukarkę wyposażono w tacę mieszczącą 150 arkuszy papieru, zabrakło jednakże podajnika uniwersalnego (np. na koperty). Odbiornik papieru ma pojemność 100 kartek.

Porównywane drukarki generują hałas o przeciętnym natężeniu.

Porównywane drukarki generują hałas o przeciętnym natężeniu.

Wydruki charakteryzuje wysoka jakość, porównywalna z modelami kilkukrotnie droższymi. Cienkie linie są wyraźnie widoczne, a na jednolitych powierzchniach można dostrzec jedynie drobne zakłócenia. Prędkość druku można natomiast uznać co najwyżej za przeciętną. Przykładowo wydrukowanie 10 str. tekstu w rozdzielczości podstawowej (600×600 dpi) trwa 43 s.

Prędkość druku grafiki jest całkiem wysoka w przypadku drukarki Samsung.

Prędkość druku grafiki jest całkiem wysoka w przypadku drukarki Samsung.

Koszty druku są wysokie, a przyczynia się do tego stosunkowo wysoka cena tonera o wydajności standardowej (1500 str.) lub podwyższonej (2500 str.) Toner startowy wystarcza na ok. 700 str. W trybie uśpienia urządzenie zużywa 1,2 W, co stanowi niską wartość. W trybach gotowości i uśpienia urządzenie jest bezgłośne.

Drukarka Samsunga jest bardzo energooszczędna.

Drukarka Samsunga jest bardzo energooszczędna.

Otrzymaliśmy do testów egzemplarz z przykładowym zestawem naklejek istotnie zmieniających wygląd drukarki. Każdy nabywca tego modelu może bezpłatnie zamówić wybrany przez siebie zestaw po zarejestrowaniu się na stronie Samsunga. Bez naklejek drukarka jest czarno-biała, natomiast bliźniaczy model ML-1865 ma wszystkie elementy obudowy w kolorze czarnym.

Marek Grzybowski