Seagate sprzedaje mnóstwo dysków, nie wspomina słowem o awarii

Popyt na dyski twarde nadal rośnie. Dostawy dysków w kwartale osiągnęły rekordową liczbę 52 milionów, natomiast w roku fiskalnym Seagate dostarczył rekordowe 199 milionów dysków.
Seagate sprzedaje mnóstwo dysków twardych

Seagate sprzedaje mnóstwo dysków twardych

Seagate Technology podał wyniki za kwartał zakończony 1 lipca 2011 – 52 mln dostarczonych dysków, przychód 2,9 mld dolarów, marża brutto 19,3 %, zysk netto – 119 milionów dolarów, rozwodniony zysk netto na akcję – 0,27 dolara. Zysk netto nienotowany na zasadach GAAP, do którego nie zalicza się restrukturyzacji, odpisów aktualizujących inwestycji, zysków ze sprzedaży jednej z fabryk oraz wydatków związanych z transakcją z Samsungiem, wyniósł 126 milionów dolarów.

Firma ogłosiła, że w czasie ostatniego roku fiskalnego (okres zakończony 1 lipca 2011) przychód wyniósł 11 mld dolarów, a zysk netto nienotowany na zasadach GAAP wyniósł 578 mln dolarów.

Seagate oczywiście nie wspomina o niedawnej awarii swoich dysków twardych w iMakach, która choć na małą skalę, to jednak jest kolejną już wpadką firmy ze Scotts Valley.

0
Źródło: Seagate
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.