iPhone nie ma sobie równych, nawet suma wszystkich sprzedanych urządzeń wszystkich producentów stosujących Androida nie dała rady

Smartfony w służbie US Army

Armia testuje trzy platformy mobilne: iOS-a, Windows Phone i Androida. Kto dostanie lukratywny kontrakt?

Który system pójdzie w kamasze?

Który system pójdzie w kamasze?

Armia przetestowała ponad 300 smartfonów z iOS-em, Androidem i Windows Phone. Badane są też tablety Della i HP. Ich celem nie jest zastąpienie tradycyjnych form komunikacji poprzez radio, a być jedynie uzupełnieniem podstawowego sprzętu. Smartfony są wykorzystywane do SMS-owania raportów, wysyłania zdjęć z tagiem geolokacyjnym, sprawdzania map i szybkiego informowania o sytuacji na froncie. Wiemy już, że z uwagi na usterki i problemy z połączeniem, wyeliminowano z konkursu smartfon Samsunga z Androidem. Modelu, niestety, nie podano.

Armia wyłoni dwie mobilne platformy. Windows Phone jest testowany, ale najprawdopodobniej padnie na iOS-a i Androida. Większa ilość mobilnych platform, niż dwie, byłaby kłopotliwa z uwagi na konieczność opracowania dla nich specjalnych aplikacji. Z kolei przywiązanie do jednej platformy stanowi ryzyko związane z ewentualnym złamaniem któregoś z systemów.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News