Sony pracuje nad grami w wirtualnej rzeczywistości

Kto pamięta jeszcze lata dziewięćdziesiąte, w których promowano wirtualną rzeczywistość jako przyszłość gier wideo? Wielkie hełmy nie przyjęły się jednak na rynku. Sony chce sprawdzić, czy nowe możliwości konsol do gier mogą przywrócić do życia tamten pomysł.
Fani Star Treka będą zachwyceni

Fani Star Treka będą zachwyceni

Sony zaprezentowało swój hełm do wirtualnej rzeczywistości już na CES-ie. O niepozornym urządzeniu z dwoma ekranami LED w środku nie mówiono jednak zbyt wiele, traktując je jako kuriozum. Sony traktuje sprawę jednak dość poważnie, rozwijając technikę śledzenia ruchów głowy. Cały czas też pracuje nad grami w wirtualnej rzeczywistości. Co ciekawe, obraz ma być generowany stereoskopowo, tworząc iluzję trójwymiarowości.

Pamiętając ból głowy i ogólne zmęczenie graniem już po 15 minutach zabawy, jesteśmy sceptyczni. Wtedy jednak bawiliśmy się wielkim, ciężkim hełmem z ekranami kineskopowymi w środku. Kto wie, może to będzie obowiązkowy gadżet do każdego PlayStation…

2
Źródło: Develop
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.