Spada tempo napływu użytkowników do Google+

Nowe dane sugeruję, że to już koniec gwałtownego przyrostu użytkowników Google+. Nie przeszkadza to w osiągnięciu 18 milionów użytkowników w mniej niż miesiąc.
Przyrost ilości użytkowników Google Plus w funkcji czasu

Przyrost ilości użytkowników Google Plus w funkcji czasu

Ponad 750 tysięcy użytkowników dołączyło do usługi przedwczoraj. Brzmi imponująco, ale, dla porównania, nie tak dawno zdarzały się wyniki sięgające dwóch milionów rejestracji dziennie. Przewidywano, że do niedzieli w tej sieci społecznościowej będzie już 20 milionów użytkowników. Osiągnięto jednak „tylko” osiemnaście. Zanim jednak zaczniemy krytykować, warto podkreślić pewną oczywistą oczywistość: 18 milionów użytkowników w mniej niż miesiąc na portalu dostępnym tylko na zaproszenie to fenomenalny wynik.

Pamiętajmy też, że Google nawet nie uruchomiło akcji marketingowych związanych z nową usługą. Póki co, jest ona w fazie testów i wciąż modyfikowana. Zniesienie systemu zaproszeń oraz zapowiadana integracja Kręgów ze wszystkimi usługami Google’a z pewnością przyciągnie miliony kolejnych chętnych i pozwoli nawiązać walkę z Facebookiem.

3
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.