Sto milionów Windows Phone rocznie?

Microsoft wiąże duże nadzieje ze współpracy z Nokią. Liczy na sto milionów sprzedanych smartfonów z Windows Phone rocznie.

Marzymy i aspirujemy, że dzięki tej umowie uda nam się osiągnąć 100 milionów sztuk rocznie ­

jak powiedział Kevin Turner podczas konferencji WPC 2011. Warto nadmienić, że patrząc na obecne wyniki sprzedaży, przed Microsoftem długa droga. Wkrótce jednak ma mieć premierę nowa wersja Windows Phone, „Mango” (która również będzie dostępna jako darmowa aktualizacja do Windows Phone 7), zapowiedziano też kilka nowych smartfonów, więc szanse na taki wynik z pewnością są.

Turner opowiadał również o unifikacji całego ekosystemu produktów Microsoftu poprzez chmurę. Windows Live, Bing, Zune, Xbox Live, Skype i inne usługi mają stanowić jedną, spójną całość, w przeciwieństwie do Apple’a, gdzie OSX i iOS stanowią oddzielne byty. Microsoft widzi w tym szanse dla swoich usług chmurowych, wyszukiwarki, systemów reklamowych i smartfonów. Na razie te rejony są zdominowane przez Google’a i Apple’a.

1
Źródło: MobileTechWorld
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.