Switchboard, czyli gry multiplayer na mobilnym Xbox Live

Microsoftowi zależy na promowaniu Windows Phone jako znakomitej platformy do gier. Mamy więc trójwymiarowe awatary z Xbox Live, ale z grą multiplayer wciąż są kłopoty.
Jednym z atutów Windows Phone jest platforma Xbox Live

Jednym z atutów Windows Phone jest platforma Xbox Live

Dokument opisujący rozwiązanie „Switchboard” pokazuje, jak Microsoft chce rozwiązać problem gier multiplayer na Xbox Live. Głównymi zagrożeniami dla mobilnej rozgrywki jest bowiem rozproszona uwaga gracza w ruchu, zmienna przepustowość łącza (a czasem wręcz zaniki sygnału) oraz bateria w smartfonie, która rozładowuje się w najmniej oczekiwanych momentach.

Switchboard ma uwzględniać te wszystkie czynniki przy doborze graczy do wspólnej zabawy. Mechanizm „pinguje” telefony i szacuje ich możliwości sieciowe. W efekcie gry mają być rozgrywane tak, by w danej sesji było jak najmniej osób z wysokim opóźnieniem sygnału.

Nie jest to nic nowego dla graczy konsolowych i komputerowych, jednak jest to zupełna nowość w smartfonach. Switchboard jest jednak na razie prototypem. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle zawita do mobilnego Xbox Live.

3
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.